Aile Danışmanı | Cinsel Terapist | Okul Öncesi Egitimcisi | Bir Çocuk Gelişir Dünya Değişir Kitabının Yazarı | Aile Dostu Şehir Projesinin Mimarı |Anne Baba Okulu'nun Kurucusu

Canan ÇAM kimdir?

about-p

Merhabalar,
Mesleğimin Temelleri 2009 yılında, Kıbrıs’ta atıldı. Cyprus İnternational Üniversity’de Okul öncesi Öğretmenliği bölümünde eğitimime başladım. Eğitime ve çocuklara dair gözlemlerimi ve birikimlerimi tamamen hobi amaçlı olarak yazmaya başladım. Kısa süre içinde aldığım olumlu yorumlar, beni bir web sitesi edinme konusunda yüreklendirdi ve kişisel web sitemi kurdum. Öncelikle UNICEF New York Genel Merkez Erken Çocukluk Gelişimi Programı Başkanı ile tanışma ve çalışma fırsatını buldum. Çok değerli hocalarımla yaptığım röportajları da web sitem aracılığıyla okurlarımla paylaştım.Yazılarımdan sadece birkaçını paylaştığım web sitemden gelen tepkiler güzel oldu.

Okulumun ikinci yarı yılında bölüm başkanımdan aldığım Asistanlık fırsatıyla daha çok heyecanlandım ve akademik hayatın başlangıcını böylelikle yapmış oldum. Aynı zamanda İngilizce Eğitim veren ve Proje tabanlı çalışan Primary School da mesleğime başladım ve 3 yıla sığdırdığım hoş bir deneyim kazandım. Öğrenciliğim sırasında birçok sosyal sorumluluk projesinde çalıştım. Öğrenciliğimi, üstün başarımdan dolayı“Şeref Belgesi” alarak sonlandırdım.

Mezuniyetimin ardından çok sevdiğim Kıbrıs’tan ayrılarak İzmir’e döndüm. Geleceğe dair planlarım şekillenmeye başlamıştı.Eğitimde araştırmacı olmam ve aileleri tanıma isteğimle 9 eylül Üniversitesi “Aile Eğitimi Ve Danışmanlığı” bölümünde yüksek lisans eğitimimi tamamladım ve tüm bilgi birikimimle “Bir Çocuk Gelişir Dünya Değişir” kitabını yazdım. 2 haftada ilk baskısı tükenen kitabımın 2. Baskısıda yok sattı.

“Aile Dostu Şehir” ismini verdiğim keyifli bir projem var, hedefim 81 İl de ve tüm Dünyada anne babalara ulaşmak, aile olmayı anlatmak. Güzel Ülkemin bir çok İlinde eğitimlerimizi gerçekleştirme fırsatım olduğu gibi Aile Dostu Şehir Projem İtalya ve İsviçrede de yerini aldı. “Aile Dostu Şehir” projesi ilk günkü ilgi ve özveriyle devam ediyor.Tek kişilik dev kadrom büyüyor ve iş birliği yaptığım ekip arkadaşlarımla daha çok kişiye uzanıyoruz.Şirketlerde İnsan Kaynakları Eğitimlerine başlamakta hedeflerim arasındaydı.2017 yılı Nisan ayı itibariyle projem bu eğitimleride kapsıyor.

2017 yılında aldığım “Oyun Terapisi, Çocuk Testleri ve Cinsel Terapi Eğitimleriyle alanımda daha profesyonel ilerlemeye devam ettim.

“Bir Çocuk Gelişir Dünya Değişir Eğitim Seminerleri”  başlığıyla Öğretmen, Öğrenci ve Ailelere destek programları yürütüyorum.

“Down Sendromlu Çocuklar Derneğiyle” gönüllü eğitimler,şenlikler,geziler ve danışmanlıklar gibi projeler gerçekleştiriyorum.

2015 yılında  “Anne Baba Okulu” projemi aktif hale getirdim.Şirketler,Bakanlıklar,Belediyeler,Okullar,Kurum ve Kuruluşlarla çalışıyor, Marka iş birlikleri yapıyorum.

Kendi Radyo programım, Canan ÇAM ile Anne Baba Okulunda dinleyicilerimle buluşuyor bir hayalimi daha gerçekleştiriyorum.

Tv Programlarım,youtube kanalım ve Seminer Programlarımla her gün biraz daha büyüyorum.

Bilkor Elektronik firmasında 4yıl İnsan Kaynakları Müdürlüğü yaparak bir hedefe daha başarıyla ulaştım.

Ptt Genel Müdürlüğüyle 3 yıl süren bir çalışma planı oluşturduk.Tüm Türkiye genelinde binlerce Ptt Çalışanına Eğitmenlik yaparak bir başarıya daha ulaştım.

Saski Genel Müdürlüğünde Eğitim Danışmanı olarak çalışmalarıma devam ediyorum.

Evlilik ve Aile Danışmanları Derneği (IAMFC) Üyesiyim.

Evlilik ve Aile Danışmanları Derneği (EADD) Yönetim Kurulu Üyesiyim.

Şuan birçok İl için popülerliğimi koruyorum.Öğrenmek için çabalıyorum. Bilgiye hep açım. Meraklıyım bilginin peşinde koşuyorum, heyecanlıyım, iyi bir gözlemciyim. Tarihi seviyorum. Anlatmaya da dinlemeye de bayılıyorum. Yeni insanlar tanımayı ve sohbet etmeyi önemsiyorum. Bunların yanı sıra Ata biniyorum,Kitesurf yapıyorum ve sık sık dalıyorum (scuba). Ailemle, arkadaşlarımla ve patili dostlarımla vakit geçirmeyi çok seviyorum. Akademik olarak geleceğime yön veriyorum.
Başarılı ve sevgi dolu bir gelecek için çabalıyor ve çalışıyorum.
Uzm. Canan ÇAM

Aile Danışmanı – Eğitimci Yazar

 

 


Canan Çam
Loading...