Aile Danışmanı | Cinsel Terapist | Okul Öncesi Egitimcisi | Bir Çocuk Gelişir Dünya Değişir Kitabının Yazarı | Aile Dostu Şehir Projesinin Mimarı

Canan ÇAM kimdir?

Merhaba :)

8 Mart 1986 yılında dünyaya gözlerimi açtım. ilk bir hafta evden dışarı hiç çıkmadım.Uyudum,uyandım,yemek yedim,sevdim,sevildim,keyfim oldukça yerindeydi. Mükemmel bir anne babaya sahip olduğumu anlamam da çok zamanımı almadı. Çocukluğumda babamla askercilik, annemle de evcilik oynadım. Ailemin gezmeyi sevmesi ve bana her şeyi yerinde göstererek ve hissederek öğretmesi benim en büyük eğlencemdi. Severek ve isteyerek öğrendim öğrendiklerimi de hep paylaşmak istedim. 

Mesleğimin Temelleri 2009 yılında, Kıbrıs’ta atıldı. “Cyprus İnternational Üniversity’de” eğitimime başladım. Eğitime ve çocuklara dair gözlemlerimi ve birikimlerimi tamamen hobi amaçlı olarak yazmaya başladım. Kısa süre içinde aldığım olumlu tepkiler, beni bir web sitesi edinme konusunda yüreklendirdi ve kişisel web sitemi kurdum. Öncelikle UNICEF New York Genel Merkez Erken Çocukluk Gelişimi Programı Başkanı Sayın Nurper ÜLKÜER ile tanıştım ve birlikte çalışma fırsatını buldum. Çok değerli hocalarımla yaptığım röportajları da web sitem aracılığıyla okurlarımla paylaştım. Öğrenciliğim sırasında birçok sosyal sorumluluk projesinde çalıştım. Okulumdan üstün başarımdan dolayı “Şeref Belgesi” alarak mezun oldum. Mezuniyetimin ardından çok sevdiğim Kıbrıs’tan ayrılarak İzmir’e döndüm. Geleceğe dair planlarım şekillenmeye başlamıştı.

Bugün, 2009 yılında kurduğum hayallerimi hep bir adım daha ileriye götürmek için çalışıyorum. Eğitimde araştırmacı olmam ve aileleri tanıma isteğimle 9 eylül Üniversitesi “Aile Eğitimi Ve Danışmanlığı” yüksek lisans eğitimimi tamamladım.”Oyun Terapisi,Çocuk Testleri ve Cinsel Terapi”uygulayıcı eğitimlerini aldım. Öğrenmek için çabalıyorum. Bilgiye hep açım. Meraklıyım bilginin peşinde koşuyorum, heyecanlıyım, iyi bir gözlemciyim. Tarihi seviyorum. Anlatmaya da dinlemeye de bayılıyorum. Yeni insanlar tanımayı ve sohbet etmeyi önemsiyorum.

Bunların yanı sıra çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde çalışıyorum.Ata biniyorum ve sık sık dalıyorum (scuba). Ailemle, arkadaşlarımla ve köpeğimle vakit geçirmeyi çok seviyorum.  Akademik olarak geleceğime yön veriyorum. Başarılı ve sevgi dolu bir gelecek için çabalıyor ve çalışıyorum.

Öğrendiğim teorik bilgileri pratikte de uygulayabilmemi sağlayacak projeler üzerinde çalışıyorum, var olan bilgi dağarcığımı genişletip pratikleşmek, tecrübe edinmek ve bu tecrübenin verdiği güvenle bana verilen görevi en iyi şekilde yapabilmek ilk amacım.

Geleceğimiz olan çocuklarımızın daha sağlıklı koşullarda büyümesi ve yetişmesi adına eğitimler vermek, bilinçli bir ekip kurmak ve yönetmek. Var ise aksaklıkları tespit ederek minimum hata ile çalışmayı sağlamak ve Aileleri de eğitimin güçlü bir parçası yapmak gerçekleştirmek istediğim çalışmalarım.Geleceğimiz için çalışmalarıma devam edeceğim.

Unutmayalım!

Bir Çocuk Gelişir,Dünya Değişir.

Saygı ve Sevgilerimle :)

 


Canan Çam
Loading...