Aile Danışmanı | Cinsel Terapist | Okul Öncesi Egitimcisi | Bir Çocuk Gelişir Dünya Değişir Kitabının Yazarı | Aile Dostu Şehir Projesinin Mimarı |Anne Baba Okulu'nun Kurucusu

Canan ÇAM kimdir?

about-p

Merhabalar,Mesleğimin Temelleri 2009 yılında, Kıbrıs’ta atıldı. Cyprus İnternational Üniversity’de Okul öncesi Öğretmenliği bölümünde eğitimime başladım. Eğitime ve çocuklara dair gözlemlerimi ve birikimlerimi tamamen hobi amaçlı olarak yazmaya başladım. Kısa süre içinde aldığım olumlu yorumlar, beni bir web sitesi edinme konusunda yüreklendirdi ve kişisel web sitemi kurdum. Öncelikle UNICEF New York Genel Merkez Erken Çocukluk Gelişimi Programı Başkanı Sayın Nurper ÜLKÜER ile tanışma ve çalışma fırsatını buldum. Çok değerli hocalarımla yaptığım röportajları da web sitem aracılığıyla okurlarımla paylaştım.Yazılarımdan sadece birkaçını paylaştığım web sitemden gelen tepkiler güzel oldu.

Okulumun ikinci yarı yılında bölüm başkanımdan aldığım Asistanlık fırsatıyla daha çok heyecanlandım ve akademik hayatın başlangıcını böylelikle yapmış oldum. Aynı zamanda İngilizce Eğitim veren ve Proje tabanlı çalışan Levent Primary School da mesleğime başladım ve 3 yıla sığdırdığım hoş bir deneyim kazandım. *Çevre Kirliliği ve Hayvanların bundan olumsuz etkilenmesine dikkat çekmek üzere bir karnaval, *Kimsesiz çocuklar yararına okulumuz da bir kermes, *Sokak hayvanlarına dikkat çekmek için bisiklet turu, gibi etkinlikler yaparak öğrenciliğim sırasında birçok sosyal sorumluluk projesinde çalıştım. Öğrenciliğimi, üstün başarımdan dolayı“Şeref Belgesi” alarak sonlandırdım.

Mezuniyetimin ardından çok sevdiğim Kıbrıs’tan ayrılarak İzmir’e döndüm. Geleceğe dair planlarım şekillenmeye başlamıştı.Bugün, 2009 yılında kurduğum hayallerimi hep bir adım daha ileriye götürmek için çalışıyorum.

Eğitimde araştırmacı olmam ve aileleri tanıma isteğimle 9 eylül Üniversitesi “Aile Eğitimi Ve Danışmanlığı” bölümünde yüksek lisans eğitimimi tamamladım ve tüm bilgi birikimimle “Bir Çocuk Gelişir Dünya Değişir” kitabını yazdım. 2 haftada ilk baskısı tükenen kitabımın 2. Baskısıda büyük ilgi görüyor.“Aile Dostu Şehir” ismini verdiğim keyifli bir projem var,hedefim 81 İl de anne babalara ulaşmak ve aile olmayı anlatmak.

Şuan birçok İl için popülerliğimi koruyorum.Öğrenmek için çabalıyorum. Bilgiye hep açım. Meraklıyım bilginin peşinde koşuyorum, heyecanlıyım, iyi bir gözlemciyim. Tarihi seviyorum. Anlatmaya da dinlemeye de bayılıyorum. Yeni insanlar tanımayı ve sohbet etmeyi önemsiyorum. Bunların yanı sıra Ata biniyorum,Kitesurf yapıyorum ve sık sık dalıyorum (scuba). Ailemle, arkadaşlarımla ve köpeğimle vakit geçirmeyi çok seviyorum. Akademik olarak geleceğime yön veriyorum.

Başarılı ve sevgi dolu bir gelecek için çabalıyor ve çalışıyorum.

Uzm. Canan ÇAM

Aile Danışmanı – Eğitimci Yazar

 

 


Canan Çam
Loading...