Aile Danışmanı | Cinsel Terapist | Okul Öncesi Egitimcisi | Bir Çocuk Gelişir Dünya Değişir Kitabının Yazarı | Aile Dostu Şehir Projesinin Mimarı |Anne Baba Okulu'nun Kurucusu

Bugün Mevlanalar Şehri Konyadayız..

img_2891.jpg

Nasreddin Hocaya birgün sormuşlar: Hocam Dünyanın merkezi neresi? Hoca bulunduğu yeri göstererek: İşte tam burası demiş. Aman Hocam olur mu? diyenlere Nasreddin Hoca ölçünde bakın diyerek cevap vermiş.

Konyaya için yolculuğa çıktığımızda Öniz hanımla bu fıkrayı hatırlayıp güldük.Yolculuklarımız keyifli geçiyor bu sefer biraz uzun bir yol bizi bekliyor ama olsun biz Konyanın değerli annelerine kavuşmak için sabırsızlanıyoruz.

Konyada sabahın erken saatlerinde bizi karşılayan “Mevlana Danışmanlık” şirketinin sahibi ve aynı zamanda Konya organizasyonumuzun sponsoru değerli Mehmet Emin BOZKULAK abime çok teşekkür ederim. Teşekkürler hiç bitmeyecek kadar çok bugün aslında.Ürünleriyle yanımda olan @babycornertr, @makarnalutfen, @danemkefir, @edukidstr, @momscotton, @verazeyn, @rose_henna.konya.henna, @hnmbutikpastaevim, @dusyeributikpastakonya_, @lingimaa, @minaras.durmus sonsuz teşekkürler. Canlı yanında beni misafir eden Değerli Ayşegül BÜYÜKSARI ŞENCAN Hanıma ve Kon Tv ailesine çok teşekkür ederim.Günün kahramanı,güler yüzlü,müthiş enerjisiyle @konyaanneleri kurucusu çok değerli Gülsüm Hanıma ne kadar teşekkür etsem az. Bütün gün bitmek bilmeyen enerjisiyle bizimle beraberdi maşallah diyelim :)

Güne Kon tv Hanımeli programında başladık değerli Ayşegül hanımla canlı yayında sohbet ettik oldukça keyifliydi. Canlı yayından hemen sonra Konyanın meşhur etli ekmeğini yemeğe gittik. İtiraf ediyorum et tercih ettiğim bir tat değil ama yediğim en güzel lezzetlerden biriydi. Kısa bir Konya turu oldu.Mevlanayı gördüğüm anda hayat bir süreliğine durdu benim için böylesi güzel ve huzur kokan bir yerdeydim şükürler olsun,herkes için dua ettim.

Ve büyük buluşma zamanı gelmişti.Hazırlıklar için hemen bize ayrılan salona doğru geçtik. Bize büyük bir sabır ve incelikle yaklaşan Konya Makro Kafem çalışanlarınada çok teşekkür ederim. Hazırlıklarımız bitti ve Konyalı annelerimizle buluştuk,tanıştık. Çaylarımızı yudumlarken ben “Anne ve Baba Tutumlarını”anlattım. Çocuğun kişilik ve zeka gelişiminin temelinde annenin ve babanın davranışlarını buluyoruz.Onların tek tek kişilikleri,birbirlerine olan davranış ve tutumları,çocuklarına gösterdikleri ilgi ve davranış biçimleri gerçekten çok önemlidir lütfen unutmayalım :)

Soru cevaplardan sonra kitabım “Bir Çocuk Gelişir Dünya Değişiri” imzaladım. Özel soruları olan annelerle oturup konuştuk vaktimiz dolu dolu geçti.Zaman su gibi akıp geçiyor dedikleri bu olsa gerek, nasıl akşam oldu anlamadım. Artık yolculuk vakti gelmişti. Konyanın değerli anneleriyle “BİR ÇOCUK GELİŞİR DÜNYA DEĞİŞİR” dedik ve bir sonraki buluşma için sözleşerek ayrıldık.

Sevgiyle kalın :)

Bir önceki yazımız olan Bugün Günlerden Bursa başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorumlar Kapalıdır.

Canan Çam
Loading...